امروز : 27 دي 1397

اعتماد متقابل در خانواده باعث به وجود آمدن صداقت می شود


سه شنبه 23 تير 1394 - 10:27


اعتماد متقابل در خانواده باعث به وجود آمدن صداقت می شود

 

بسیج پرس - حجت الاسلام مهدی حائری زاده با بیان اینکه ماهواره عامل اصلی از بین رفتن روابط بین خانواده ها است، گفت: هدف اصلی شبکه فارسی وان به ابتذال کشیدن مقدس ترین نهاد خانواده یعنی مادر خانواده است.

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام مهدی حائری زاده در دومین مراسم میقات صالحین که به همت سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ در حسینیه فاطمه زهرا(س) برگزار شد با بی تفاوت خواندن مردم به نهج البلاغه و آموزه های آن گفت: متفکرین مسیحی برای آشنایی با سبک زندگی حضرت علی(ع) کتاب نهج البلاغه را بیش از 200 مرتبه مطالعه می کنند.

وی با بیان اینکه مهم ترین ویژگی دین اسلام نظم و انضباط است گفت: سبک زندگی حضرت امیر (ع) در پایه نظم و انضباط بود.

حائری زاده در ادامه سخنان خود به حوزه خانواده پرداخت و افزود: متاسفانه روابط امروز برخی زوجین بسیار سرد و اجباری شده است و این روش دقیقا بر خلاف دین اسلام و سبک زندگی حضرت علی(ع) است و متاسفانه طلاق های عاطفی روز به روز در حال افزایش است.

این کارشناس مسائل دینی بالاترین فضیلت را انصاف دانست و ادامه داد: باید در حوزه خانواده به این فضیلت بیش از همه توجه شود که اگر در طول زندگی انصاف رعایت شود روابط خانوادگی قوی تر شده و مانع اختلاف در خانواده می شود.

وی با بیان اینکه اعتماد متقابل باعث به وجود آمدن صداقت می شود، گفت: در حوزه خانواده محبت رفتاری و زبانی و صداقت در دوام روابط خانواده موثر است.

حائری زاده با اشاره به از بین رفتن بنیاد خانواده به وسیله ماهواره افزود: هدف اصلی شبکه فارسی وان به ابتذال کشاندن مقدس ترین نهاد خانواده یعنی مادر خانواده است که در نتیجه خانواده و در نهایت جامعه به ابتذال کشیده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامه 31 حضرت علی(ع) در نهج البلاغه در ارتباط با کارگزاران نظام گفت: برای انتخاب مردم در سمت های مختلف توجه به دو نکته تجربه و خوش نام بودن ضروری است.

حائری زاده افزود: رهبر معظم انقلاب رجوع دائمی به نهج البلاغه به خصوص در نحوه حکومت نظام جمهوری اسلامی ایران دارند.

این کارشناس مسائل دینی علت بالا بودن دشمنان حضرت علی(ع) را عدالت او دانست و گفت: حضرت علی (ع) عدالت را برای همه انسان ها در هر پست و مقامی که بودند یکسان اجرا می کرد.

وی ادامه داد: تنها امامی که بیشترین القاب را به خود اختصاص داده حضرت علی(ع) است و با داشتن 306 لقب رکورد دار القاب در بین ائمه اطهار است.

حائری زاده در پایان از شیطنت استکبار در مقابل ایران حرف زد و افزود: کار طرف مقابل شیطنت است و دست به هر کاری می زنند تا مانع پیشرفت ایران در همه زمینه ها شود و برای اینکار از گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره و رژیم صهیونیستی استفاده می کنند و رابطه آمریکا به هیچ عنوان با ایران حسنه نخواهد شد مگر به لطف خدا.

 


بسیج مهندسین     بسیج مهندسین     بسیج مهندسین                                


chapta
آخرین اخبار