امروز : 01 اسفند 1397

سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ برگزار می کند

همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور


یکشنبه 25 خرداد 1393 - 13:29


همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور درمرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما با محوریت سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ...


همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور

مقام معظم رهبري با نام گذاري مدبرانه سال ۱۳۹۳ با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي، نقشه‌ي راهي را پيش پا نهادند تا گذر از اين مرحله نیز همانند دوران 35 سال گذشته میسر شود . اين نقشه راه، راهبرد حرکت ايران اسلامی است. نکته بسیار مهم در نقشه راه سال ۹۳ تکیه بر اصل اقتصاد، فرهنگ با اراده ملی و مدیریت جهادی است که خنثی کننده طراحی دشمنان برای استمرار گرفتار سازی کشور در فضای سیاسی و انحراف جامعه و مسئولان از دغدغه های اصلی کشور یعنی حوزه های اقتصادی و فرهنگی است. عزم ملي زماني در يک مسئله تجلي پيدا مي‌کند که مديريتی عالي وجود داشته باشد و براي اينکه در عرصه ي اقتصاد و فرهنگ عزم ملي براي عبور از وضعيت فعلي ایجاد شود، نيازبه مديريت جهادي است. نکته مهم در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، تاکید بر دو اصل اراده ملی و مدیریت جهادی است. ایشان به نوعی هم ملت و هم مسئولان را در تحقق راهبردهای فرهنگی و اقتصادی دخیل دانسته اند، چنانکه از یک سو بیانگر لزوم استمرار و تقویت وحدت ملی در تحقق اهداف فرهنگی و اقتصادی و از سوی دیگر تبیین کننده حساسیت های موجود در عرصه های اقتصادی و فرهنگی و لزوم اراده همگانی برای مقابله با چالش های پیش روی است.
امروز در عرصه ي جهاد اقتصادي هستیم. طعم مديريت جهادي در دوران دفاع مقدس هنوز از ذائقه ها نرفته است، در مديريت جهادي تفکر حاکم ، يک تفکر کاملا الهي است. در حوزه‌ي اقتصاد، تنها زمانی می توان به سرعت اقتصاد مقاومتي را با مولفه هاي مد نظر مقام معظم رهبري تحقق بخشيد که مديريت جهادي باشد. مديريت جهادي نوعی مديريت مبتني بر نگاه آرمانگراي واقع نگر است که در اين مديريت، مديران از انگيزه هاي الهي برخوردارند. خردگرا هستند و حرکت شان مبتني بر عقلانيت و محاسبه‌گري است. پشتکاری عميق و روحيه ای خستگي ناپذير دارند، ريسک پذيري در کارهايشان بالاست و اساسا بن‌بست شکن اند و از کارهاي بزرگ نمي‌هراسند. اينها را مي‌توان در مجموع مهمترين شاخصه‌ها و مولفه‌هاي مديريت جهادي دانست که اين سبک مديريت در دوران دفاع مقدس، بارها تجربه شده است. مدیریت جهادی' به معنای سخت کوشی و تلاش به همراه ایمان، باور و اخلاص عمل در کنار تسلط بر علم و فناوری‌های نوین است وتحقق شعار سال جديد وابسته به تحقق مدیریت جهادی است.
در راستاي تبيين ابعاد نامگذاري مدبرانه رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۳ با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي به عنوان نقشه راه سال جاری، مصادف با روز دهم تیرماه، روز صنعت و معدن، همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور درمرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما با محوریت سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ و با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء، بنیاد تعاون سپاه، سپاه محمد رسول ا...، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاونت مهندسی ستادکل سپاه، مجلس شورای اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر سازمانها و نهادهای کشورمان از ساعت ۱۸ الی ۲۲ با شکوه تمام در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. در این مراسم، پروژه ها ومدیران جهادی سی و پنج سال تلاش در عرصه های اقتصادی کشور معرفی می شوند و سخنرانی افتتاحیه با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.


همایش مدیریت جهادی     جهاد اقتصادی     مدیران جهادی                                


chapta
آخرین اخبار