امروز : 27 دي 1397

رئیس سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ: ساختمان‌سازی با مصالح چینی بی‌کیفیت
رئیس سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ: ساختمان‌سازی با مصالح چینی بی‌کیفیت
    تاریخ› چهارشنبه 15 مهر 1394

مهندس حسن توکلی: عدم نظارت دقیق مهندسان ناظر بر ساختمان‌ها را دلیل بی‌کیفیت آنها دانست.

ثبت نام بازدید علمی3
ثبت نام بازدید علمی3
    تاریخ› یکشنبه 01 شهريور 1394

قابل توجه اعضای محترم سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ

سومین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی
سومین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی
    تاریخ› دوشنبه 05 آبان 1393

سومین نمایشگاه سالانه معدن و صنایع معدنی ایران با حضور سازمان بسیج مهندسین سپاه محمد رسول لله (ص) در مصلی تهران برگزار شد.

مدیریت جهادی تاکتیکی در اقتصاد مقاومتی
همایش سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصادی
مدیریت جهادی تاکتیکی در اقتصاد مقاومتی
    تاریخ› شنبه 21 تير 1393

عوامل موثر در تشکیل خاک
عوامل موثر در تشکیل خاک
    تاریخ› شنبه 14 تير 1393

سنگ های اولیه یا سنگ مادر : کمیت و کیفیت خاک های حاصل از سنگ های مختلف اعم از سنگهای آذرین ، رسوبی و دگرگونی به کانی های تشکیل دهنده سنگ ، آب و هوا و عوامل دیگر بستگی دارد. خاک حاصل از تخریب کامل سیلیکاتهای دارای آلومینیوم و همچنین سنگهای فسفاتی از لحاظ صنعتی و کشاورزی ارزش زیادی دارد. در صورتیکه خاک هایی که از تخریب سنگ های دارای کانی های مقاوم (از قبیل کوارتز و غیره) در اثر تخریب شیمیایی پدید آمده اند و غالبا شنی و ماسه ای می باشند فاقد ارزش کشاورزی می باشند.

برگزاری همایش سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد
مسئول سازمان بسیج مهندسین تهران:
برگزاری همایش سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد
    تاریخ› دوشنبه 16 تير 1393

مسئول سازمان بسیج مهندسین سپاه تهران بزرگ گفت: در خلال همایش سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد در یک میزگرد تخصصی به مسئله آزادراه تهران-شمال نیز پرداخته می شود.

رباتیک
رباتیک
    تاریخ› شنبه 07 تير 1393

رباتیک علمی است که با هدف راحتی انسان و افزایش وقت مفید او به وجود آمده است . متاسفانه در کشور ما آن طور که شایسته است شناخته نشده است . در این مقاله سعی می کنیم به وضعیت ایران در علم رباتیک در ایران بپردازیم . بدین منظور ابتدا تاریخچه و تعریف مختصری از ربات ارائه می نماییم . سپس به و ضعیت رباتیک در کشور های صنعتی می پردازیم و سرانجام و ضعیت ایران را بررسی می نماییم و برای بهبود آن راهکاری را مشخص می نمایییم .

میکروسکوپ نوری
میکروسکوپ نوری
    تاریخ› سه شنبه 03 تير 1393

با توجه به گسترش روز افزون میکروسکوپها در شاخه‌های مختلف علوم پزشکی و صنعت هر روزه شاهد پیشرفتهای مختلف در صنعت میکروسکوپها می‌باشیم. این پیشرفتها شامل پیشرفت سیستم روزی طراحی اجزای مکانیکی ، پایداری استحکام و راحتی در استفاده از آنها می‌باشد. میکروسکوپهای نوری معمولی که در تحقیقات بیولوژیکی و پزشکی بکار می‌روند دو دسته می‌باشند. یک دسته دارای چشمه نوری مجزا از میکروسکوپ می‌باشند و دسته دوم میکروسکوپهایی می‌باشند که دارای چشمه نوری تعبیه شده در میکروسکوپ می‌باشند. میکروسکوپهای معمولی مدرن مورد استفاده از نوع دوم می‌باشد و تقریبا ساخت و استفاده نوع اول منسوخ شده است.

میکروسکوپ های الکترونی عبوری
روش های شناسایی نانوساختارها
میکروسکوپ های الکترونی عبوری
    تاریخ› سه شنبه 03 تير 1393

میکروسکوپ های الکترونی عبوری (TEM= Transmission electron microscope) ابزارهایی ویژه در مشخص نمودن ساختار و مورفولوژی مواد محسوب می شوند که مطالعات ریزساختاری مواد با قدرت تفکیک بالا، و بزرگنمایی خیلی زیاد را امکان پذیر می سازند. علاوه بر این از این میکروسکوپ‌ها جهت مطالعات ساختارهای بلور، تقارن، جهت گیری و نقائص بلوری می توان استفاده نمود. این موارد سبب شده است که TEM امروزه به یک ابزار بسیار مهم در بسیاری از تحقیقات پیشرفته فیزیک، شیمی، بلورشناسی، علم مواد و زیست شناسی شناخته شود.

محورهای همایش سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور
اهداف همایش سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور
همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور
سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ برگزار می کند
همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور
    تاریخ› یکشنبه 01 تير 1393

همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد کشور درمرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما با محوریت سازمان بسیج مهندسین تهران بزرگ...

RSS


آخرین اخبار